Kategorie
Nowości Polecane zabawki Rynek Zakupy

Angry Birds

Zjawisko kolekcji jest takie samo do lat – dzieci zbierają rozmaite karty i naklejki, by rozgrywać różne potyczki na punkty. Do tego dochodzi również ważna socjalizacyjnie umiejętność wymieniania się kartami między kolegami. W ten sposób sklepy zdobywają regularnych klientów, którzy w trosce o aktualność serii, dokupują nowe zestawy. Angry Birds szturmem wzięły kategorię kolekcjonerskich kart. Kolekcje Angry Birds trafiły do sklepów pod koniec 2012 roku, a już odnotowaliśmy ponad milionową sprzedaż i realizujemy kolejne zamówienia – mówi Eliza Janiak, specjalista ds. marketingu w Epee Polska. Sprzedaż podkręciła reklama. Do tej pory odbyły się cztery kampanie telewizyjne. Oprócz niej wykorzystane zostały także kampania kinowa i reklamy kolekcji Angry Birds pojawiły się przed lutowymi hitami: „Zambezia” i Ralph Demolka”. Do tego doszła szeroka kampania w czasopismach dziecięcych ora zna stronach internetowych. Kolejne działania marketingowe przewidziane są od kwietnia do czerwca, zatem sprzedaż będzie wciąż pobudzana marketingowo.


[smartads]

Bardzo ważne jest również wspomaganie sprzedaży w miejscu zakupu. Towar powinien łatwo wpadać w oko i stwarzać okazję do impulsowych zakupów. Ponieważ saszetki z kartami są atrakcyjne cenowo i nieduże, dobrze zdaje egzamin ich ekspozycja w pobliżu kas. Zarówno karty, jak i naklejki sprzedawane są w dispalyach umożliwiających prezentację tuż przy kasie, a ostatnio wprowadzono również wygodne w użyciu clip stripy, które nie zabierają miejsca na półce i ładnie eksponują towar. Oczywiście dobrze jest także mieć w ofercie album do kart, który pozwala efektowanie eksponować kolekcję i sprawdzić na specjalnej liście, które karty już mamy, a których wciąż brakuje.

Nie sposób dziś promować marek bez aktywności społecznościowych. Na portalu Nasza Klasa powstał fan club, do którego dołączyło już około tysiąca małych kolekcjonerów. Dziecci wymieniają się informacjami na temat zebranych kart i naklejek Angry Birds oraz wklejają zdjęcia swoich kolekcji. Oczywiście interner zmniejsza również dystans do producenta. Jak mówi Eliza Janiak, firma często otrzymuje telefony z pytaniami o poszczególne naklejki, brakujące dzieciom do kolekcji…
W linii podstawowej Angry Birds znajdziemy karty z wizerunkami 13 głównych bohaterów Angry Birds w 12 różnych odsłonach. Dodatkowo, umieszczono w niej 20 unikatowych srebrnych kart i 4 złote. Na każdej z nich ukazany jest jeden z symboli, dzięki czemu dzieci mogą grać w gry i wyliczanki.