Kategorie
Bezpieczeństwo Jak wybrać? Rozwój dziecka Zakupy

Jak wybrać bezpieczną zabawkę dla dziecka?

 

Dzieci w wieku 1-3


Dziecko w tym wieku uczy się otaczającego je świata. Zabawki muszą być atrakcyjne wizualnie – w żywych kolorach, wydające dźwięki, aby na dłużej przykuć uwagę malucha, któremu zbyt proste zabawki szybko się nudzą. Sprawdzą się piłki, klocki (te większe), samochody. Zaciekawić malucha mogą także trójwymiarowe książeczki.

 

[smartads]

Przedszkolaki


Dziecko w tym wieku jest niezwykle aktywne. W bardzo szybkim tempie zdobywa wiedzę o świecie. Rodzice spotykają się z ogromem pytań. Zainteresują go zajęcia plastyczne – zestaw plasteliny, farb, pisaków, pasteli to bez wątpienia dobry pomysł na prezent. W przypadku chłopców (choć nie wyłącznie) sprawdzą się samochody ciężarowe, wozy strażackie, samochody policyjne itp. Bardzo wartościowe dla dzieci w tym wieku są zabawki edukacyjne – gry planszowe, puzzle, łamigłówki – dzięki nim przedszkolak rozwija inteligencję, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Ważne są także zabawy zespołowe – uczą funkcjonowania w grupie i umiejętności społecznych. Przedszkolaki uwielbiają zabawę w dorosłe życie. Sprawią im radość zabawki takie jak kuchenki, zestawy naczyń, narzędzi, kasy sklepowe.

 

Dzieci w wieku szkolnym

 

Przede wszystkim możemy zwrócić uwagę na zabawki rozwijające intelekt – gry planszowe i gry logiczne. W tym wieku warto zaszczepić w dziecku miłość do czytelnictwa. Rynek oferuje bogaty wybór atrakcyjnie wydanych propozycji, które mogą zainteresować nasze pociechy. Świetnie sprawdzą się także wszelkie zabawki kreatywne – dziecko rozwija dzięki nim sprawność manualną oraz wyobraźnię.