Kategorie
Nowości Polecane zabawki Rozwój dziecka Zakupy

Lalki Groovy Girls

groovy-girls

Wszyscy wiemy, że w dziecięcym niezbędniku powinien się znaleźć pluszowy miś. Ale czy wszyscy pamiętamy, że nie powinno tam zabraknąć także lalki? Zwykle nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dając maluchowi pierwszą lalkę, włączamy się w krąg rodziców, którzy od tysięcy lat wręczali taką zabawkę swojemu dziecku. W starożytnym Egipcie dzieci bawiły się pomalowanym kawałkiem drewna z doczepionymi włosami, ale idea zawsze była taka sama. Dajemy dziecku coś, co symboli-zuje niemowlę – kogoś, kim można się opiekować, kogo można nosić na rękach, tulić.

Jak widać, wszystkie maluchy od tysiącleci mają taką właśnie potrzebę. Dlatego pierwszą zabawą „w udawanie” jest zabawa w dom. Nam „zajmowanie się domem” kojarzy się z nużącymi, powtarzalnymi obowiązkami, którym nie ma końca. Pranie, prasowanie to ta najmniej ekscytująca część życia domowego. Chętnie scedowałoby się ją na kogoś innego. Jeśli tylko warunki finansowe pozwalają, to właśnie do sprzątania wynajmujemy pomoc domową, by choć trochę odciążyć się od tej niekończącej się pracy. Tymczasem dzieci patrzą na to zupełnie inaczej. Zabawa w dom to dla malucha fascynująca przygoda, która może ciągnąć się w nieskończoność. Postawmy w rogu pokoju zbudowany z kartonu domek lub stwórzmy go pod zakrytym kocami stołem, a szybko okaże się, że to najlepsze w mieszkaniu miejsce do zabawy. Miejsce, w którym dziecko uczy się odgrywać role tych, którzy są teraz dla niego najważniejsi – mamy i taty.

groovy-girls

Lalki Groovy Girls to jedne z najmodniejszych lalek na świecie! Przebieranie lalek wspomaga rozwój manualny dziecka, a także ćwiczy podstawowe czynności wykonywane przez dziecko przy zakładaniu własnego ubranka. Dzięki szerokiej ofercie ubrań oraz innych akcesorii Lalki Groovy Girls zachęcają dziewczynki do pokazania ich własnych wyjątkowych osobowości. Groovy Girls to połączenie indywidualnego stylu i przyjaźni, która rozwija się wraz z wiekiem dziecka. Lalki Groovy Girls wykonane są z miękkich, szmacianych materiałów. Każda ma ok. 30cm wysokości, lalki te są bardzo dobrze akceptowane przez dziewczynki. Każdego roku produkowane są niepowtarzalne modele, a wartość egzemplarzy który były wyprodukowane wiele lat temu dochodzi do kilkuset dolarów. Dostępne są również w wersji MINIS (lalki ok. 12cm wykonane z elastycznego plastiku).

[smartads]

Dziecko w pierwszych latach życia doświadcza od nas przede wszystkim opieki. Widzi, jak się o nie troszczymy, karmimy je, ubieramy, chwalimy, podziwiamy, czasem strofujemy. W zabawie lalką powtarza wszystkie te czynności, ucząc się roli dorosłej, rodzicielskiej i czerpiąc z tego przyjemność trudną do zrozumienia dla dorosłego. A przecież zajmowanie się lalką to opiekowanie się kimś słabszym, mniejszym, kto nas potrzebuje z takiego doświadczenia dziecko czerpie siłę i pewność siebie.