Kategorie
Jak wybrać? Rozwój dziecka

Urządzamy pokój przedszkolaka

zabawa

Pokój przedszkolaka może być małym rajem, w którym maluch będzie przeżywał ciekawe przygody, bawił się z rówieśnikami, zdobywał wiedzę i nowe umiejętności. Podpowiadamy jak małym nakładem finansowym sprawić by Twój szkrab dzięki kilku pomocom prawidłowo się rozwijał. Taki pokój, który daje wiele możliwości jest doskonałą inwestycją w dziecko i Twój czas wolny. Maluch zajmie się zabawą w swoim fantastycznym gniazdku a Ty będziesz mogła odpocząć.

Meble

Jeśli masz tylko możliwości lokalowe nie żałuj maluchowi przestrzeni. Urządzając pokój dla przedszkolaka pamiętaj, że to ma być jego pokój nie Twój i jego gust jest tu najważniejszy. Dlatego wskazane są dziecięce mebelki o śmiesznych kształtach i jaskrawych kolorach. Łóżko imitujące samochód lub zamek dla księżniczki, łóżko piętrowe ze zjeżdżalnią lub rurą „strażacką” do spuszczania się na dół lub „wdrapywania” na górę.

[smartads]
Tapeta

Oczywiście w jasnych, żywych kolorach z obrazkami, dobrze by były łatwo zmywalne bo przedszkolakom zdarza się maznąć „niechcący” jakąś kreskę. Możesz umożliwić przedszkolakowi rozwijanie swoich artystycznych pasji i na wysokości pół metra do metra od podłogi zawiesić pas białego papieru lub pomalować farbą którą łatwo się mywa by maluch mógł bez skrępowania malować i rysować.

Wykładzina

Jeśli Twój szkrab jest szczęśliwym posiadaczem sporych rozmiarów pokoiku możesz użyć we wnętrzu dwóch wykładzin. Jedna w „dziecięce” wzorki, np. tor dla samochodzików będzie tylko w części do zabawy, druga w reszcie pomieszczenia. Umów się z dzieckiem, że może rozrzucać zabawki tylko w tym kąciku, a reszta pomieszczenia musi zostać uporządkowana. Wykładzina powinna być rozłożona w całym pomieszczeniu gdyż dzieci lubią chodzić na bosaka poza tym skacząc mogą się pośliznąć i wywrócić.

Sufit

Dzieci czasem boją się same zasypiać, możesz sprawić by Twój szkrab czuł się nieco bezpieczniej przyklejając nad jego łóżkiem sporych rozmiarów fototapetę z jego ulubionym zdjęciem, np. całej rodziny lub postaci z bajki. Na pozostałej części sufitu możesz rozwiesić siatkę do której będziecie przywiązywać papierowe modele samolotów i rysunki wykonane przez przedszkolaka.