Kategorie
Nowości Polecane zabawki Zabawa Zakupy

Wielkie odkrycie: Torami do wspaniałych miejsc

wielkie-odkrycie-min

Ulubieniec najmłodszych, sympatyczna ciuchcia Tomek, wraz z przyjaciółmi stał się bohaterem pełnometrażowego filmu. Przeżyjcie razem z Tomkiem przygodę życia! Pełnometrażowy, wydany na DVD film „Tomek i przyjaciele – Wielkie Odkrycie: Torami do Wspaniałych Miejsc” będzie miał prawdziwą kinową premierę. I to równocześnie w aż 21 kinach w całym kraju!

Tomek i przyjaciele (ang.: Thomas the Tank Engine and Friends) – jest telewizyjnym serialem opartym na serii książeczek dla dzieci The Railway Series, napisanych przez wielebnego Wilberta Awdry, prywatnie wielkiego entuzjastę kolei. Ten program był pierwszy raz transmitowany w 1984. Tomek i przyjaciele składa się obecnie z 308 odcinków podzielonych na 12 serii. Tomek jest parowozem tendrzakiem [lokomotywą nie posiadającą tendra]. Jest małą lokomotywą pomalowaną na kolor błękitny. Niektóre jego elementy są pomalowane na czerwono a po obu stronach kotła ma namalowaną złotą farbą cyfrę 1. Tomek ma 6 średnich kół o kolorze błękitnym.


TORAMI DO WSPANIAŁYCH MIEJSC to kolejny film z serii Tomek i przyjaciele

Tomek i przyjaciele – WIELKIE ODKRYCIE: Torami do wspaniałych miejsc” – Tomek odkrywa dawno opuszczone miasteczko Wielkie Wodnikowo. Gruby Zawiadowca ogłasza, że nowo odkryte miasteczko zostanie odnowione na uroczysty Dzień Wyspy Sodor. Każdej lokomotywie przydzielone są nowe pilne zadania do wykonania. Tomek ma nadzorować wszystkie prace. Nowy parowóz przybywa, żeby pomóc w odnawianiu. Staś, który zastąpi Tomka w jego stałych obowiązkach, jest dużo większy i silniejszy od innych. Tomek czuje, że jego pozycja jako Lokomotywy Nr 1 Wyspy Sodor jest zagrożona. Postanawia, więc zrobić Stasiowi psikusa. Niestety, przynosi to wiele szkód. Tomek jest bardzo zasmucony i osamotniony. Myśli, że nikt go już tu nie chce. Postanawia wszystko naprawić w nocy i zrobić przyjaciołom niespodziankę. Niestety Tomek wpada w tarapaty. Mknąc przez stary szyb kopalni, przebija ścianę i ląduje w sadzawce pełnej wody. Bardzo się boi, ciągle dryfując, ale nie może nic zrobić. Płynie coraz szybciej, przelatuje przez rów i zsuwa się ze wzgórza, w końcu lądując w krzakach bez możliwości wydostania się. Czy ktoś go odnajdzie i pomoże mu wrócić do Wielkiego Wodnikowa, żeby przygotować miasteczko na Dzień Wyspy Sodor?

Więcej informacji Tomek i przyjaciele
wielkie-odkrycia