Kategorie
Nowości Zakupy

Chuggington – zabawki

Wilson

Już od 1 stycznia na kanale MiniMini rozpoczyna się emisja bajki Stacyjkowo. Ten animowany serial dla dzieci cieszy się bardzo dużym powodzeniem w Europie zachodniej a licencję na jego emisję zakupiło ponad 100 stacji telewizyjnych (tytuł oryginalny Chuggington). Akcja serialu rozgrywa się w tytułowym miasteczku Stacyjkowo. Głównymi bohaterami są trzy małe lokomotywy: Wilson, Koko i Brewster, które wyruszają w swoją pierwszą podróż.

Serial składa się 52 odcinków a cała historia rozgrywa się na torach. W tym magicznym świecie lokomotyw występują nowoczesne, ciężkie lokomotywy spalinowe, super szybkie lokomotywy elektryczne, lokomotywy przetokowa jak również starsze lokomotywy parowe, które uczą adeptów sztuki pracy na kolei.

Learning Curve / RC2 uzyskało wyłączną, międzynarodową licencję na produkcję zabawek z serialu Chuggington w roku 2010. Pierwsze zabawki z tej serii powinny być dostępne już w pierwszym kwartale tego roku na wszystkich rynkach europejskich – również w Polsce. Z zapowiedzi wiadomo, że zabawki będą dystrybuowane zarówno poprzez sklepy tradycyjne jak również sklepy internetowe, które mają najszerszą ofertę na rynku. Zabawki będą dostępne m.in. w Zabawki e-mama.pl