Kategorie
Nowości Polecane zabawki Zakupy

Tomek i przyjaciele

tomek

Twój przedszkolak co chwila prosi o kolejne naklejki z „Harry’ego Pottera” (dołączane do rogalików), figurkę Shreka (z chipsów), kolejną kolejkę z serii Tomek i przyjaciele, nie potrafi przejść obojętnie obok jajka z niespodzianką, gum z tatuażami, serków z naklejkami? To znaczy, że ogarnęło go szaleństwo zbieractwa.

W samej idei zbieractwa nie ma nic złego. Przeciwnie – uruchamia mechanizm poznawczy, który zachęca do poszukiwania informacji. Nawet bardzo małe dzieci, kolekcjonujące karty z ulubionymi bohateremi, potrafią wiele powiedzieć o swoich idolach. Bohaterowie masowej wyobraźni pobudzają dziecięcą fantazję, są tematem rozmów, wspólnych zabaw. Kolekcjonowanie uczy cierpliwości, oszczędzania. No i jest to okazja do wymiany, która jest podstawą stosunków między ludźmi. Często bywa pasją maluchów, które przebywają wśród rówieśników. A kiedy jeszcze na kartach uwiecznieni są ulubieńcy z bajek to już prawdziwy raj.

Każdy mały facynat bajki Tomek i przyjaciele powie Ci dużo o małej, wygadanej, niebieskiej lokomotywie o imieniu Tomasz. Wraz z grupą przyjaciół – pociągów dba, aby wszystko na stacji przebiegało gładko i o czasie. Pozwala mu to z dumą nosić na boku numer 1. Tomasz i pozostałe pociągi pracują pod czujnym okiem zawiadowcy zwanego „Grubym Kontrolerem”.

tomek-i-przyjaciele
Prosta opowiastka która narodziła się w 1945 roku, kiedy Rewerend Gilbert Verte Awdry wymyślił historie o pociągach, podczas gdy jego syn Christopher leżał chory, przerodziła się w hit ekranowy, który od wielu lat bawi najmłodszą widownię. Lokomotywy z serii Tomek i przyjaciele dostępne są w Polsce w kilku wersjach z których szczególnie polecamy zabawki z serii „Take Along” firmy Learning Curve/RC2. Kolejki i wagony z tej serii odznaczają się szczególną trwałością, są doskonale wykonane i przede wszystkim dostępne cenowo. Do każdego modelu dołączona jest specjalna karta zbieracza, z których w szybkim tempie powstaje imponująca kolekcja. Zabawki z serii Tomek i przyjaciele znajdziesz zarówno w sklepach internetowych jak i tradycyjnych.

Na długi czas w naszych domach zostaną dźwięki i słowa dziecięcego przeboju, który nieodłącznie towarzyszy zabawie: „Poprzez pola, miasta, wsie, Gdzieś każdy z wagonami mknie. Kto przyjaciół takich zna? Tomek takich ma…”