Kategorie
Polecane zabawki Zabawa Zakupy

Odkrywczy domek

odkrywczy-domek-min

Zarówno z rodzicami jak i samodzielnie dziecko świetnie się bawi zabawkami, które pozwalają mu odgrywać rolę dorosłych. Z uznaniem dziecka spotka się np. kasa i waga sklepowa wraz z jak największą ilością wyglądających jak prawdziwe, produktów spożywczych, zestaw lekarza czy małego majsterkowicza. Bawiąc się nimi maluch odtwarza zachowania podpatrzone w najbliższym otoczeniu. W wyobraźni sprzedaje w sklepie, wciela się w lekarza, naprawia samochód. Jednak ulubioną zabawą dziecka jest zabawa w dom. Gotowanie, pranie, sprzątanie. Dla was to jedynie nużąca i męcząca konieczność, ale dla malucha fascynujące zajęcia, które z zapałem naśladuje.[smartads]

Warto kupić dziecku domek dla lalek. To świetny rekwizyty do zabaw opartych na udawaniu, które maluch bardzo lubi. I potrafi się nimi zajmować naprawdę długo. Odkrywczy domek Kiddieland przeznaczony jest zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców wieku od 18 miesięcy. Zabawka, która umożliwi dzieciom poznanie i utrwalenie zwyczajów panujących w każdym domu dokładnie w taki sposób, który do dzieci trafia najłatwiej – poprzez zabawę. Odkrywczy domek to miejsce pełne ciekawych niespodzianek, ekscytujących światełek i dźwięków, które znajdują się prawie w każdym miejscu. Domku pilnuje piesek, który szczeka i piszczy. W ogrodzie wesoło śpiewa ptaszek. Wiewiórka wdrapuje sie na drzewo, małpka kręci się wokół poręczy. Przekręcając motylka powodujesz, że mały samochodzik objeżdża dookoła drzewo wydając przy tym odgłos prawdziwego auta.

odkrywczy-domek

Drzwi do domu otwierają się wydając skrzypiący dźwięk, można zaświecić lampę przed drzwiami, po naciśnięciu dzwonka słychać go w domku. Znajdujące się w gospodarstwie domowym urządzenia tj. pralka, kuchenka i telefon wydają naturalne dźwięki. W łazience wystarczy unieść klapę sedesu do góry, aby zadziałała spłuczka. Można również nacisnąć kaczuszkę, aby usłyszeć pluskanie w kąpieli. Śpiący mieszkaniec głośno chrapie, może oglądać telewizję lub grać na komputerze. Zmienia się równiez pora dnia, domowników może obudzić słońce i piejący kogut lub gdy zapada noc usłyszymy pohukiwanie sowy. Przez komin próbuje wejść do domku zaprzyjaźniony szop, który wydaje charakterystyczne dźwięki i jest dodatkową atrakcją.