Kategorie
Polecane zabawki Zakupy

Wybieramy leżaczek

lezaczek-komfort-min

Przydaje się przy karmieniu, można w nim uspokoić płaczące niemowlę i ukołysać je do snu, dzięki niemu malutkie dziecko uczestniczy w życiu rodziny. Czy warto kupować leżaczek niemowlęcy? Na pewno przyda się w domu, szczególnie jeśli nie macie fotelika samochodowego (poza tym leżaczek z reguły jest lżejszy i ma regulowane oparcie). Wybierając go, zwróćcie przede wszystkim uwagę na jego stabilność. Podstawa leżaczka powinna być szeroka, a konstrukcja solidna. Powinien mieć trzypunktowe pasy bezpieczeństwa i niezawodny mechanizm regulowania oparcia. W małym mieszkaniu bardziej sprawdzi się model składany (mechanizm składania powinien być poza zasięgiem rączek dziecka!). Ważne elementy to pokrycie, które można zdjąć i wyprać, oraz uszy lub pałąk do przenoszenia leżaczka.


lezaczek-komfort2

Pamiętajcie, że sprzęt ten służy przede wszystkim młodszemu niemowlęciu. Kiedy dziecko zaczyna siedzieć bez podparcia, czas przesiąść się na wysokie krzesełko. Producent pisze czasem, że leżaczek jest przeznaczony dla dzieci do roku czy do dziewięciu miesięcy. Jednak tak duże dziecko można posadzić w leżaczku tylko na chwilę, a i tak wymaga to nieustannej uwagi. Ponieważ pasy z reguły nie przytrzymują dziecka na wysokości ramion, to starszy, ruchliwy niemowlak nawet przypięty może wypaść z leżaczka. Druga sprawa: dziecko nie może bez przerwy pozostawać w leżaczku. Po kilku kwadransach leżaczkowania musi mieć możliwość rozruszania się i poćwiczenia różnych ewolucji rączkami i nóżkami na twardej, płaskiej powierzchnia, choćby na grubym kocu rozłożonym na podłodze.

lezaczek-komfort

Beżowo-brązowy leżaczek Komfort Bright Starts spełnia wszystkie wymagania. Dziecko może usłyszeć 10 melodii i uspokajających dżwięków (playtime 20 min), można go również uspokoić delikatnymi wibracjami. Leżaczek ma regulowaną wysokość, pasy bezpieczeństwa oraz zagłówek dla niemowlęcia. Łuk z zabawkami jest łatwy w montażu i demontażu. Gondolkę można ustawić w 3 różnych nachyleniach. Dziecko leżąc w leżaczku na pewno zajmie się zabawą pluszowym misiem oraz zajączkiem. Wysokość leżaczka jest doskonale dopasowana dla lepszego komfortu matki oraz dziecka. Pod leżaczkiem znajduje się kosz na akcesoria, w którym można przechowywać pieluszki, zabawki oraz inne przedmioty niezbędne do codziennej pielęgnacji. Pokrowiec można prać w pralce. Zabawka przeznaczona dla dzieci od dnia narodzin do 9kg. Posiada trzy punktowe pasy bezpieczeństwa. Elektronika zasilana jest 3 bateriami LR14/R14.

lezaczek-komfort-ani